„Niekończący się” Michael Ende – sylwetka, sygnatura, strategie fantastyczne

W imieniu Centrum Badań nad Literaturą i Kulturą dla Dzieci i Młodzieży w Instytucie Filologii Polskiej, Instytutu Neofilologii, Filologia Germańska UP oraz Instytutu Goethego
w Krakowie serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.

„Niekończący się” Michael Ende – sylwetka, sygnatura, strategie fantastyczne, organizowanej w 90. rocznicę urodzin oraz 40. rocznicę wydania Niekończącej się historii.

Odbędzie się ona w dniu 8 listopada 2019 (piątek) w Bibliotece Instytutu Goethego w Krakowie (Rynek Główny 20).

Gorąco zachęcamy również do wzięcia udziału
w imprezach towarzyszących konferencji:

spektaklu Momo Teatru Rawa (7 listopada 2019, godz. 18.00, Klub Studencki Bakałarz, ul. R. Ingardena 4)

wieczorze autorskim z Ryszardem Wojnakowskim, tłumaczem prozy Michaela Endego
Prowadzenie: red. Barbara Gawryluk (Radio Kraków) – 8 XI 2019, godz. 18.30, Biblioteka Instytutu Goethego w Krakowie