Seminarium poświęcone pamięci Zagłady

Szanowni Państwo, Drogie Studentki i Drodzy Studenci

(filologia polska – wszystkie specjalności)

Zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium dla studentów z Polski i Niemiec, które odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 17 – 22 kwietnia 2020 r.

Seminarium będzie poświęcone pamięci Zagłady. Warsztaty, prowadzone przez wykładowców z Polski i Niemiec, połączone zostaną ze zwiedzaniem obozu, a także aktywnym uczestnictwem w Marszu Żywych oraz formami opisu tych wydarzeń w mediach społecznościowych.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim (wymagana znajomość umożliwiająca komunikację z prowadzącymi oraz gośćmi z Niemiec).

Pełne wyżywienie, noclegi, zwiedzanie obozu z wykwalifikowanym przewodnikiem oraz udział w Marszu Żywych – zapewnione bezpłatnie w ramach projektu.

Opłata organizacyjna za udział w projekcie: 150 PLN (może ulec zmniejszeniu, jeśli znajdą się dodatkowe fundusze). Koszt dojazdu Kraków – Oświęcim – Kraków we własnym zakresie lub zredukowany do minimum, jeśli znajdą się fundusze.

Zostały 4 wolne miejsca. Czekam na zgłoszenia do środy – 5 lutego 2020 r.

Osoby, które się zgłoszą, będą zwolnione z zajęć.

Organizatorzy:

International Youth Meeting Center Oświęcim/Auschwitz/Poland

Stuttgart Media University, Stuttgart/Deutschland

Instytut Filologii Polskiej, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej

Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt (w razie potrzeby udzielę bardziej szczegółowych informacji):

dr hab. Janusz Waligóra

janusz.waligora@up.krakow.pl