Media Content & Creative Writing – Nowy kierunek studiów magisterskich

Z radością informujemy, że decyzją Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju (Zarządzenie Nr RKR.0211.11.2022 z dnia 17 marca 2022) w Instytucie Filologii Polskiej utworzono nowy kierunek studiów magisterskich (tryb stacjonarny i niestacjonarny) Media Content & Creative Writing. Studia będą prowadzone w języku polskim od roku akademickiego 2022/2023.

Kierunek wpisuje się w „Strategię rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego na lata 2014-2022”, zakładającą m.in. wzrost interdyscyplinarności badań naukowych oraz powiązanie procesu kształcenia z potrzebami rynku pracy. Nowy kierunek łączy perspektywę literaturoznawczą i językoznawczą z badaniami nad nowymi mediami oraz komunikacją społeczną.

Profil ogólnoakademicki studiów został zaprojektowany z uwzględnieniem współczesnego kontekstu społeczno-gospodarczego.  Kierunek przygotuje studentów do wykonywania profesji Content Writera, odpowiedzialnego za tworzenie merytorycznych treści oraz językowe opracowanie tekstów na potrzeby firm, instytucji kultury i mediów. Absolwenci i absolwentki będą posiadali kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu specjalisty ds. mediów interaktywnych, specjalisty ds. public relations, specjalisty ds. komunikacji społecznej, a także innych profesji wymagających umiejętności kreatywnego tworzenia tekstów (pisarz, poeta, krytyk artystyczny, recenzent, twórca treści internetowych).

Zapraszamy do udziału w rekrutacji!
Pobierz program studiów stacjonarnych (plik .pdf)
Pobierz program studiów niestacjonarnych (plik .pdf)