Szkolenie „Diagnoza i terapia dzieci z FASD i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi”

Szkolenie „Diagnoza i terapia dzieci z FASD i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi”

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju, działająca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, zaprasza na 6-godzinne szkolenie stacjonarne „Diagnoza i terapia dzieci z FASD i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi”.
Informacje podstawowe⏩ Prowadzenie: dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń, dr hab. prof. UP Zdzisława Orłowska-Popek⏩ Termin szkolenia: 28 maja 2022 r. (sobota), 9:00-16:00⏩ Cena szkolenia: 250 zł. (wpisowe 50 zł. płatne przy aplikowaniu na kurs; wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu)⏩ Zapisy: do 10 maja 2022 r. Liczba miejsc na szkoleniu: 35.⏩ Zapisy na kurs odbywają się poprzez formularz rejestracyjny na stronie: https://kursy.up.krakow.pl/informator.html⏩ Kontakt w sprawie szkolenia: polon@up.krakow.pl⏩ Organizator i miejsce szkolenia: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Podchorążych 2, Kraków (numer sali zostanie przekazany uczestnikom kursu).⏩ Kurs przeznaczony dla wychowawców przedszkoli, nauczycieli/ek, pedagogów, psychologów, logopedów, rodziców i wszystkich osób zainteresowanych tematyką szkolenia. Możliwe jest przeprowadzenie szkolenia dla całych rad pedagogicznych na miejscu w szkole lub on-line.⏩ Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o odbytym kursie.
O problemie:◾FASD (Fetal Alkohol Spectrum Disorders) zajmuje istotne miejsce w aktualnych statystykach zaburzeń rozwojowych. Wśród wszystkich noworodków, dzieci z FASD w Polsce jest od 2 do 5%. We wrześniu 2020 r. zakończyły się prace w ramach interdyscyplinarnego ogólnopolskiego zespołu specjalistów, w których uczestniczyła przedstawicielka Katedry Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Na szkoleniu podzielimy się z Państwem wypracowanymi w zespole wskazaniami do prowadzenia procesu diagnozy i terapii spektrum FASD jako jednego z zaburzeń neurorozwojowych.
Zakres szkolenia:◾Zaburzenia neurozwojowe i specyfika FASD◾Emocje i umiejętności społeczne dzieci z zaburzeniami neurologicznymi◾Diagnoza dzieci z FASD◾Wspomaganie dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w edukacji (przedszkole i szkoła podstawowa)◾Terapia neurologopedyczna◾Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania jako forma wspierania rozwoju dzieci z FASD◾Kształtowanie systemu językowego techniką programowania i język matematyki◾Formowanie prawidłowych umiejętności w zakresie spostrzegania słuchowego◾Wspieranie funkcji wzrokowych, operacji myślowych i procesów pamięci◾Logoterapia – wsparcie terapeutyczne rodziców dzieci z problemami neurorozwojowymi◾Prawo oświatowe – pomoc dzieciom z FASD
Płatności i terminy◾Zapisy na szkolenie prowadzone są do 10 maja.◾Wpisowe 50 zł. należy wpłacić do 5 dni roboczych od momentu wysłania formularza zgłoszeniowego (nie podlega zwrotowi)◾Pozostałą kwotę (200 zł.) należy uiścić do dnia 15 maja.◾Wpłatę należy dokonywać na konto Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Prosimy o dokonywanie opłaty za kurs na nr konta: 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687 z dopiskiem imię + nazwisko oraz DK 430 do 15 maja 2022 r.
Link do wydarzenia na FB: https://tiny.pl/98c48