Przejdź do treści

Lista pracowników

Ewa Bielenda-Mazur

dr Ewa Bielenda-Mazur

Adiunkt

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0001-6206-7516

ewa.bielenda-mazur@up.krakow.pl
Piotr Borek

prof. dr hab. Piotr Borek

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego

Instytut Filologii Polskiej, Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0003-3031-7722

piotr.borek@up.krakow.pl

prof. dr hab. Tadeusz Budrewicz

Kierownik Katedry

Katedra Literatury i Kultury Polskiej XIX wieku

ORCID:

0000-0003-4557-7269

tadeusz.budrewicz@up.krakow.pl
Zofia Budrewicz

prof. dr hab. Zofia Budrewicz

Kierownik Katedry

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0001-8111-1594

zofia.budrewicz@up.krakow.pl;
Małgorzata Chrobak

dr hab. Małgorzata Chrobak

Adiunkt

Katedra Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej, Centrum Badań nad Literaturą i Kulturą dla Dzieci i Młodzieży

ORCID:

0000-0003-1468-3802

malgorzata.chrobak@up.krakow.pl
Jadwiga Cieszyńska-Rożek

prof. dr hab. Jadwiga Cieszyńska-Rożek

Kierownik Katedry

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0002-4411-1568

jadwiga.cieszynska-rozek@up.krakow.pl
Renata Dźwigoł

dr hab. prof. UP Renata Dźwigoł

Profesor Uczelni

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0002-9780-6750

renata.dzwigol@up.krakow.pl
Andrzej Franaszek

dr hab. prof. UP Andrzej Franaszek

Profesor Uczelni

Katedra Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej

ORCID:

0000-0002-8573-0154

andrzej.franaszek@up.krakow.pl

prof. dr hab. Kazimierz Gajda

Profesor Zwyczajny

Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0002-2560-480X

kazimierz.gajda@up.krakow.pl
Bogusław Gryszkiewicz

dr Bogusław Gryszkiewicz

Adiunkt

Katedra Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej

ORCID:

0000-0003-4868-1514

boguslaw.gryszkiewicz@up.krakow.pl
Ewa Horyń

dr hab. prof. UP Ewa Horyń

Profesor Uczelni

Katedra Języka Polskiego

ORCID:

0000-0001-5549-5977

ewa.horyn@up.krakow.pl
Ewelina Jarosz

dr Ewelina Jarosz

Adiunktka

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0002-1964-4303

ewelina.jarosz@up.krakow.pl
Agnieszka Jasińska

dr Agnieszka Jasińska

Adiunkt, Kierownik Centrum Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-4848-1945

agnieszka.jasinska@up.krakow.pl
Alicja Kabała

dr Alicja Kabała

Adiunkt

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0001-6302-9941

alicja.kabala@up.krakow.pl
Marta Karamańska

dr Marta Karamańska

Zastępca Dyrektora

Katedra Języka Polskiego

ORCID:

0000-0001-8662-0240

marta.karamanska@up.krakow.pl
Monika Kardasz

dr Monika Kardasz

Asystent

Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0002-1644-0719

monika.kardasz@up.krakow.pl
Jakub Knap

dr Jakub Knap

Adiunkt

Katedra Teorii i Antropologii Literatury

ORCID:

0000-0003-0943-9565

jakub.knap@up.krakow.pl
Piotr Kołodziej

dr hab. prof. UP Piotr Kołodziej

Profesor Uczelni, Dyrektor Instytutu

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-3401-254X

piotr.kolodziej@up.krakow.pl
Marta Korendo

dr hab. prof. UP Marta Korendo

Profesor Uczelni

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0003-1088-8675

marta.korendo@up.krakow.pl
Jakub Kosek

dr Jakub Kosek

Adiunkt

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0001-7664-4599

jakub.kosek@up.krakow.pl

dr Jakub Kozaczewski

Adiunkt

Katedra Literatury Polskiej XX i XXI wieku i Krytyki Artystycznej

ORCID:

0000-0002-0529-6854

jakub.kozaczewski@up.krakow.pl
Stanisław Koziara

prof. dr hab. Stanisław Koziara

Kierownik Katedry, Przewodniczący Rady Dyscypliny Językoznawstwo

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0003-0206-5994

stanislaw.koziara@up.krakow.pl
Małgorzata Kuśnierz

mgr Małgorzata Kuśnierz

Asystent

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0001-5654-6406

malgorzata.kusnierz@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Krystyna Latawiec

Kierownik Katedry

Katedra Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej

ORCID:

0000-0003-3334-6924

krystyna.latawiec@up.krakow.pl
Danuta Łazarska

dr hab. prof. UP Danuta Łazarska

Profesor Uczelni

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0003-0930-0969

danuta.lazarska@up.krakow.pl
Ewa Łubieniewska

prof. dr hab. Ewa Łubieniewska

Profesor Zwyczajny

Katedra Literatury i Kultury Polskiej XIX wieku

ORCID:

0000-0003-1796-6365

ewa.lubieniewska@up.krakow.pl
Maciej Mączyński

prof. dr hab. Maciej Mączyński

Profesor Zwyczajny, Kierownik Katedry

Katedra Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-3109-4543

maciej.maczynski@up.krakow.pl
Maciej Malinowski

dr hab. prof. UP Maciej Malinowski

Profesor Uczelni, Kierownik Kursów Dziennikarskich

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0001-8629-3788

maciej.malinowski@up.krakow.pl
Roman Mazurkiewicz

prof. dr hab. Roman Mazurkiewicz

Kierownik Katedry

Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0002-2972-8922

roman.mazurkiewicz.@up.krakow.pl
Ewa Młynarczyk

dr hab. prof. UP Ewa Młynarczyk

Profesor Uczelni

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0002-8838-7910

ewa.mlynarczyk@up.krakow.pl
Agnieszka Ogonowska

prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska

Kierownik Katedry, Dyrektor Ośrodka Badań nad Mediami

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0001-6469-9242

agnieszka.ogonowska@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Marceli Olma

Profesor Uczelni

Katedra Języka Polskiego

ORCID:

0000-0003-4729-2840

marceli.olma@up.krakow.pl
Maria Ostasz

prof. dr hab. Maria Ostasz

Profesor Zwyczajny

Katedra Literatury i Kultury Polskiej XIX wieku

ORCID:

0000-0003-2509-6494

maria.ostasz@up.krakow.pl
Małgorzata Pamuła-Behrens

dr hab. prof. UP Małgorzata Pamuła-Behrens

Profesor Uczelni

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego, Centrum Badań nad Edukacją i Integracją Migrantów

ORCID:

0000-0002-4809-7185

malgorzata.pamula-behrens@up.krakow.pl
Halina Pawłowska-Jaroń

dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń

Profesor Uczelni

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0002-7077-3469

halina.pawlowska-jaron@up.krakow.pl
Marcin Piątek

dr Marcin Piątek

Adiunkt

Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0002-6753-6278

marcin.piatek@up.krakow.pl
Marek Pieniążek

dr hab. prof. UP Marek Pieniążek

Profesor Uczelni

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-9390-1515

marek.pieniazek@up.krakow.pl
Katarzyna Maria Pławecka

dr Katarzyna Maria Pławecka

Adiunkt

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-7167-5262

katarzyna.plawecka@up.krakow.pl

prof. dr hab. Paweł Próchniak

Profesor Zwyczajny

Katedra Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej

pawel.prochniak@up.krakow.pl
Magdalena Puda-Blokesz

dr Magdalena Puda-Blokesz

Adiunkt

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0002-3449-506X

magdalena.puda-blokesz@up.krakow.pl
Magdalena Roszczynialska

dr hab. prof. UP Magdalena Roszczynialska

Profesor Uczelni

Katedra Teorii i Antropologii Literatury

ORCID:

0000-0003-2529-5100

magdalena.roszczynialska@up.krakow.pl
Magdalena Ryszka-Kurczab

dr Magdalena Ryszka-Kurczab

Adiunkt

Katedra Literatury Dawnej, Edytorstwa i Nauk Pomocniczych

ORCID:

0000-0002-4175-9414

magdalena.ryszka-kurczab@up.krakow.pl
Magdalena Sadlik

dr hab. prof. UP Magdalena Sadlik

Profesor Uczelni

Katedra Literatury i Kultury Polskiej XIX wieku

ORCID:

0000-0002-1839-9246

magdalena.sadlik@up.krakow.pl
Katarzyna Sedivy-Mączka

dr Katarzyna Sedivy-Mączka

Kierownik Studiów Podyplomowych z Logopedii

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0001-5974-1055

katarzyna.sedivy-maczka@up.krakow.pl
Maria Sienko

dr Maria Sienko

Adiunkt

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0002-0841-9629

maria.sienko@up.krakow.pl
Anna Siudak

dr Anna Siudak

Adiunkt

Katedra Logopedii i Zaburzeń Rozwoju

ORCID:

0000-0002-1986-9078

anna.siudak@up.krakow.pl
Bogusław Skowronek

prof. dr hab. Bogusław Skowronek

Profesor Zwyczajny

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0002-4049-4653

boguslaw.skowronek@up.krakow.pl;
Anna Ślósarz

dr hab. prof. UP Anna Ślósarz

Profesor Uczelni. Kierownik praktyk studentów Kulturoznawstwa i wiedzy o mediach (studia magisterskie)

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0001-5524-3227

anna.slosarz@up.krakow.pl
Paweł Sporek

dr hab. prof. UP Paweł Sporek

Profesor Uczelni

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego

ORCID:

0000-0001-6055-6199

pawel.sporek@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Renata Stachura-Lupa

Profesor Uczelni

Katedra Literatury i Kultury Polskiej XIX wieku

ORCID:

0000-0003-4962-962X

renata.stachura-lupa@up.krakow.pl
Iwona Steczko

dr Iwona Steczko

Adiunkt

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0002-9360-9477

iwona.steczko@up.krakow.pl
Magdalena Stoch

dr Magdalena Stoch

Zastępca Dyrektora, Pełnomocniczka Rektora ds. Równego Traktowania

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0002-4973-160

magdalena.stoch@up.krakow.pl
Patryk Szaj

dr Patryk Szaj

Adiunkt

Katedra Teorii i Antropologii Literatury

ORCID:

0000-0002-6315-3317

patryk.szaj@up.krakow.pl
Marta Szymańska

dr hab. prof. UP Marta Szymańska

Profesor Uczelni

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego, Centrum Badań nad Edukacją i Integracją Migrantów

ORCID:

0000-0002-7881-0957

marta.szymanska@up.krakow.pl
Katarzyna Wądolny-Tatar

dr hab. prof. UP Katarzyna Wądolny-Tatar

Profesor uczelni, Kierownik Katedry Teorii i Antropologii Literatury

Katedra Teorii i Antropologii Literatury

ORCID:

0000-0001-6972-1138

katarzyna.wadolny-tatar@up.krakow.pl
Agnieszka Walecka-Rynduch

dr hab. Agnieszka Walecka-Rynduch

Przewodnicząca Senackiej Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów UP

Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej

ORCID:

0000-0001-9869-7982

agnieszka.walecka-rynduch@up.krakow.pl
Janusz Waligóra

dr hab. prof. UP Janusz Waligóra

Profesor Uczelni

Katedra Teorii i Antropologii Literatury

ORCID:

0000-0001-7939-8936

janusz.waligora@up.krakow.pl

dr hab. prof. UP Patrycja Włodek

Profesor Uczelni

Katedra Mediów i Badań Kulturowych

ORCID:

0000-0003-4019-3727

patrycja.wlodek@up.krakow.pl
Ewa Zmuda

dr hab. prof. UP Ewa Zmuda

Profesor Uczelni

Katedra Języka Polskiego

ORCID:

0000-0001-7858-2643

ewa.zmuda@up.krakow.pl